Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mini cooperem śmiertelnie potrącił pieszego

Rawscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w Białej Rawskiej. Kierujący mini cooperem potrącił idącego przez jezdnię mężczyznę. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń 48-latek poniósł śmierć na miejscu.

17 stycznia przed godziną 19:00 w Białej Rawskiej na ulicy Wojska Polskiego doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letni mieszkaniec powiatu rawskiego kierujący mini cooperem potrącił przechodzącego przez jezdnię 49-letniego mężczyznę. Pomimo reanimacji, pieszy w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Kierujący był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratura wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. W okresie zimowym obserwujmy zmieniające się warunki atmosferyczne. Szybko zapadający zmrok i mokra nawierzchnia powodują, że kierowcy jeszcze bardziej powinni być czujni i zadbać o swoje bezpieczeństwo, a także innych uczestników ruchu. Dlatego apelujemy do wszystkich, zarówno do kierujących, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych  na pieszych, rowerzystów i motocyklistów w terenie zabudowanym, to pamiętajmy, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

mł. asp. Agata Krawczyk

fot. S.M.

 

  • Samochód z rozbitą szybą, radiowóz, policjant i strażacy.
  • Radiowóz policyjny, straży pożarnej, karetka pogotowia, na jezdni leży folia.
Powrót na górę strony