Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po ponad 30 latach z policyjnym mundurem pożegnała się mł. insp. Joanna Kącka – Rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

Wstępując do tej formacji zapewne nie liczyła, że stanie się najbardziej rozpoznawalnym funkcjonariuszem województwa łódzkiego. Swoją służbę rozpoczęła w Komisariacie Policji w Konstantynowie Łódzkim, a następnie została funkcjonariuszem wydziału dochodzeniowo-śledczego pabianickiej komendy. Tam też rozpoczęła przygodę z mediami informując lokalne redakcje o działaniach swojej jednostki.

Dzięki temu została dostrzeżona przez ówczesnego Rzecznika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Jarosława Bergera, który w 1999 roku zaproponował jej służbę w swoim zespole. Pani inspektor przez ponad 23 lata dzieliła się z opinią publiczną informacjami o pracy łódzkich policjantów. Były to zarówno pozytywne jak i trudne tematy, które z wyjątkową dbałością i rzetelnością przekazywała dziennikarzom. Nie wszyscy jednak wiedzieli, iż za wizerunkiem  kobiety twardej i profesjonalnej kryło się wielkie serce. Prywatnie  angażowała się i inicjowała wiele akcji by pomagać pokrzywdzonym przez los.

Wraz z Panią Inspektor Zespół Prasowy opuścił również asp. sztab. Radosław Gwis jej wieloletni współpracownik. On także będzie się cieszył teraz zasłużoną emeryturą po niemal 30 latach pracy w policji.
Naszym kolegom dziękujemy za wieloletnią współpracę i zaangażowanie w służbę oraz życzymy zdrowia i satysfakcji na nowym etapie życia.

 

 

 

Powrót na górę strony