Informacje

Pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka

Dzięki zgłoszeniu świadka zatrzymano pijanego kierowcę, który uderzył w słupek drogowy. 40-latek, który kierował bmw, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali już nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

22 stycznia 2023 roku dyżurny wieluńskiej otrzymał zgłoszenie, że na osiedlu Wyszyńskiego w Wieluniu pijany kierowca uderzył w słupek drogowy. Skierowani na miejsce policjanci w rozmowie ze świadkiem zdarzenia ustalili, że wyglądając przez okno mieszkania zwrócił uwagę na kierowcę bmw. Zaniepokoił go fakt, że auto poruszało się drogą osiedlową, która na końcu była nieprzejezdna z uwagi na zamontowane tam słupki drogowe. Obserwując sytuację zauważył, że  po chwili kierowca bmw uderzył  w słupek, a  następnie zaczął wykonywać  kolejne niepojące manewry.  Świadek postanowił sprawdzić co się dzieje i wyszedł z mieszkania. Na miejscu zauważył, że za jego kierownicą  siedzi kompletnie pijany mężczyzna. O całym zdarzeniu powiadomił mundurowych. Skierowany na miejsce patrol policji zatrzymał  40-latka. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali już nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.  Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.
Osobie, która powiadomiła policjantów o zdarzeniu, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.


asp.sztab. Katarzyna Grela

  • urządzenie alcoblow do badania stanu trzeźwości, w tle napis Policja
Powrót na górę strony