Informacje

Policjanci o bezpieczeństwie wolontariuszy podczas 31. Finału WOŚP

Bezpieczeństwo podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to jedno z priorytetowych zadań policjantów. W niedzielę 29 stycznia mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na wszystkich kwestujących i reagować w każdej niepokojącej sytuacji. Policjanci z Łasku spotkali się z wolontariuszami, aby przypomnieć im zasady bezpieczeństwa i sposób postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to jeden z najważniejszych zadań służb. Policjanci będą zwracać uwagę na bezpieczeństwo wolontariuszy oraz reagować na wszelkiego rodzaju incydenty mogące spowodować zagrożenie dla kwestujących.

W poniedziałek 23 stycznia 2023 roku, sześć dni przed oficjalnym rozpoczęciem 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy policjanci łaskiej komendy uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w sztabie WOŚP przy Łaskim Domu Kultury. Spotkanie było skierowane do wolontariuszy biorących udział w wydarzeniu i w głównej mierze dotyczyło ich bezpieczeństwa. Na spotkaniu przypomniano o odpowiednim wyposażeniu każdego zbierającego datki: legitymacji, skarbonce czy serduszkach z logo. Apelowano też o to, by niezwłocznie informowano służby w każdym przypadku podejrzenia, że ktoś może podszywać się pod wolontariusza. Przypomniano także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas kwestowania: dokonywanie zbiórek w miejscach uczęszczanych, dobrze oświetlonych i objętych monitoringiem. Zwracano uwagę, aby kwestować zawsze z innymi osobami i nie czekać aż puszka zapełni się całkowicie, tylko lepiej kilka razy odnieść pieniądze do głównego punktu. Przypomniano też, aby podczas powrotu na zakończenie Finału wracać w towarzystwie innych kwestujących lub skorzystać z pomocy krewnych bądź przyjaciół.

Na zakończenie pouczono wolontariuszy jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Zwrócono uwagę, aby w przypadku sytuacji zagrożenia natychmiast wzywać pomoc i szukać osób dorosłych lub policjantów. Funkcjonariusze zachęcali także kwestujących, aby w każdym przypadku, jeżeli mają podejrzenie, że ich bezpieczeństwo jest zagrożone powiadamiać służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego KPP w Łasku pod numer 47 845 42 11.

Życzymy wszystkim udanej, ale przede wszystkim bezpiecznej zbiórki pieniędzy!

sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski

  • Na zdjęciu przodem do zdjęcia stoją dwaj umundurowani policjanci, którzy prowadzą szkolenie, tyłem do zdjęcia, przed policjantami siedzą słuchacze - wolontariusze
  • Zdjęcie grupowe przedstawiające dwóch umundurowanych policjantów w towarzystwie wolontariuszy. Wolontariusze trzymają w rękach pakiety wolontariuszy - czerwone worki worki oraz naklejki z serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  • Na zdjęciu stoją od lewej: szef sztabu Łaskiego Domu Kultury trzymający w rękach plakat 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, obok niego jeden z umundurowanych policjantów. Ten policjant trzyma w ręku puszkę do kwestowania. Następnie stoi kobieta trzymająca w rękach pakiet - czerwony worek dla wolontariusza, obok niej stoi drugi policjant, który również trzyma taki sam czerwony worek.
Powrót na górę strony