Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo podczas Finału WOŚP

Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 29 stycznia 2023 roku na ulicach pojawi się większa liczba patroli. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych. Apelujemy aby w sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmować dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu alarmowego 112.

Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają również o bezpieczeństwo wolontariuszy. Apelujemy aby puszki wystawione już w różnych punktach np. sklepach odpowiednio zabezpieczyć przed kradzieżą.

Porady :

 • Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
 • Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
 • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
 • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
 • Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki.
 • Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją (numer telefonu alarmowego 112) lub strażą miejską/gminną (numer telefonu alarmowego 986).
 • Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy:

 • Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

           - centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
           - głównych ciągach komunikacyjnych;
          - miejscach dobrze oświetlonych;
          - miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
          - miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

 • Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.
 • Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.
 • Szczególnie ważne jest abyście wracając do Waszego sztabu po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

kom. Edyta Machnik

 

Powrót na górę strony