Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa włamywaczy zatrzymana i aresztowana

Data publikacji 27.01.2023

Skierniewiccy policjanci wraz z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej w nocy z 24 na 25 stycznia 2023 roku zatrzymali trzyosobową grupę włamywaczy. Sprawcy usłyszeli zarzuty, a sąd aresztował ich na 3 miesiące.

W nocy 23 stycznia 2023 roku doszło do kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów spożywczych na terenie osiedla Widok w Skierniewicach. Ze sklepu skradziono papierosy i pieniądze o łącznej wartości ponad 5000 złotych. Policjanci ze Skierniewic we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi podjęli wspólne działania w celu zatrzymania sprawców. W nocy z 24 na 25 stycznia 2023 roku funkcjonariusze obserwowali pojazd, którym poruszali się wytypowani sprawcy. Trzech mężczyzn samochodem udało się na teren powiatu brzezińskiego, a dalej powiatu łódzkiego wschodniego. Tam zostali zatrzymani bezpośrednio po dokonaniu włamania na stację paliw w miejscowości Kołacin. Włamywacze dokonali kradzieży oraz spowodowali uszkodzenia, które pokrzywdzony oszacował na 20 tysięcy złotych. W pojeździe  sprawcy mieli artykuły spożywcze skradzione ze stacji. Mieli także przedmioty takie jak kominiarki, rękawiczki i śrubokręty. Kryminalni zatrzymali mieszkańców Łodzi w wieku 39, 48 i 51 lat. Następnego dnia sprawcy usłyszeli dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. 51-latek dodatkowo usłyszał zarzut posiadania marihuany, która została znaleziona podczas przeszukania w jego mieszkaniu. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

27 stycznia 2023 roku sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy i jak ustalono grupa włamywaczy działała na terenie kilku województw.

/nadkomisarz Magdalena Studniarek/

  • Policjant i mężczyzna z kajdankami przed bramą.
  • Mężczyzna i dwóch mężczyzn wsiadają do samochodu.
  • Policjant i mężczyzna z kajdankami na tle drzwi.
  • Pojazdy i mężczyźni na ulicy w porze nocnej.
Powrót na górę strony