Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelska postawa mieszkańców powiatu wieruszowskiego

Wzorową postawą wykazali się mieszkańcy powiatu wieruszowskiego dzięki, którym doszło do zatrzymania nietrzeźwego 43-latka, kierującego volkswagenem. Mężczyzna przewoził w tym stanie pasażera. Następnego dnia w ręce mundurowych wpadł również pasażer, który tym razem kierował fiatem pod wpływem alkoholu. Obaj mężczyźni kierowali pojazdami mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, dodatkowo 43-latek odpowie za złamanie zakazu sądowego.

W sobotę 28 stycznia 2023 roku po godzinie 17:00 w miejscowości Józefów dzięki wzorowej postawie obywatelskiej doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Postawą godną naśladowania wykazali się mieszkańcy powiatu wieruszowskiego, którzy zwrócili uwagę na jadący przed nimi pojazd marki Volkswagen Touareg . Sposób jazdy kierującego autem wskazywał na to, że może być on nietrzeźwy. Jechał „slalomem” od lewej do prawej krawędzi jezdni, a pojazdy jadące z przeciwka musiały zjeżdżać na pobocze. W miejscowości Józefów kierujący volkswagenem zatrzymał pojazd i postanowił zamienić się miejscami z 41-letnim pasażerem. Wszystko to działo się na oczach zgłaszających, którzy przekazali tą informacje mundurowym. Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 43-letni mieszkaniec gminy Sokolniki. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że kierujący samochodem ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. 29 stycznia 2023 roku policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem, który posiadał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Okazał się nim 41-letni mężczyzna, który dzień wcześniej był pasażerem volkswagena. Mężczyzna kierował pojazdem bez ważnego badania technicznego, oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości , za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 43-latek odpowie za jazdę mimo orzeczonego zakazu sądowego. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa mieszkańców powiatu wieruszowskiego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać funkcjonariuszom Policji.

asp. Piotr Siemicki


 

  • urządzenie alcoblow w tle radiowóz
Powrót na górę strony