Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Opoczna, w jednym z hoteli zatrzymali małżeństwo złodziei

Najpierw ukradli bagaż z busa, w którym podróżowali, następnie zniszczyli szafę w hotelu, w którym się zatrzymali. Małżonkowie usłyszeli zarzuty. Kodeks karny za te przestępstwa przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

26 stycznia 2023 roku opoczyńska policja została powiadomiona, że dwoje pasażerów busa, wysiadając na terenie gminy Drzewica ukradło pozostawiony w pojeździe bagaż. Łupem złodziei padły ubrania, konsola do gier wraz z akcesoriami i grami o łącznej wartości 2000 złotych.  Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania złodziei. Mundurowi zebrali niezbędne informacje, dokładnie ustalili w jakim miejscu wysiedli małżonkowie. Okazało się, że pasażerowie podróżowali z zagranicy. Policjanci krok po kroku docierali do kolejnych informacji, które pozwoliły na ustalenie tożsamości podróżujących i ich miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze ustalili, że małżonkowie przebywają w jednym z hoteli na terenie Opoczna. Przy 50-letniej kobiecie oraz jej 45-letnim mężu policjanci odnaleźli skradzione z busa przedmioty. Para tłumaczyła policjantom, że postanowili ukraść bagaż, ponieważ sami kiedyś także zostali okradzeni. Dodatkowo w pokoju hotelowym zniszczyli szafę ubraniową. W tym przypadku straty wycenione zostały  także na 2 tysiące złotych.

Małżeństwo zostało zatrzymane. Oboje usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Barbara Stępień

Powrót na górę strony