Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania dzielnicowych na rzecz poprawy bezpieczeństwa seniorów!

Seniorze nie daj się oszukać! To główne hasło głoszone przez dzielnicowych z Andrespola podczas spotkań z mieszkańcami. Ciągłe uświadamianie o zagrożeniach jakie mogą spotkać mieszkańców ze strony oszustów i uświadamianie ich przez policjantów to nasz priorytet powtarzają podczas każdej służby mundurowi.

Każdego dnia na terenie podległym pod Posterunek Policji w Andrespolu policjanci podczas spotkań z mieszkańcami na ulicy, podczas interwencji, prowadzonych działań czy organizowanych spotkaniach uświadamiają mieszkańców jak ważne jest ich bezpieczeństwo. Mówią również o różnych oszustwach i zagrożeniach, na które narażeni są przede wszystkim osoby starsze i samotne. Podkreślają jak ważne są rozmowy między nami oraz wzajemne sąsiedzkie wsparcie. Instruktarz jak nie dać się oszukać przekazują w formie plakatów, które rozdają mieszkańcom.

Seniorze nie daj się oszukać! Chroń siebie i oszczędności swojego życia przed osobami działającymi ,,pod legendą". Kiedy zadzwoni nieznany numer zachowaj czujność! Rozłącz się i skontaktuj się z instytucją, z której dzwoni rzekomy rozmówca przedstawiający się jako: policjant, urzędnik, pracownik sanepidu czy zakładu energetycznego. Policjanci NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy w ramach prowadzonej akcji! Zadzwoń do rodziny i sprawdź czy krewny brał udział w wypadku.

mł. asp. Aneta Kotynia

  • Naszywka na mundurze policyjnym z napisem Dzielnicowy Komenda Powiatowa Policji.
Powrót na górę strony