Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszego w miejscowości Karczmy pod Zelowem

Data publikacji 01.02.2023

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego w miejscowości Karczmy, na terenie powiatu bełchatowskiego. Kierujący samochodem ciężarowym potrącił mężczyznę, który poniósł śmierć na miejscu. Przypominamy: bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Pamiętajmy o noszeniu odblasków po zmroku, nawet tam gdzie przepisy tego nie wymagają.

Do wypadku doszło 31 stycznia 2023 roku, około godziny 22.00, na drodze wojewódzkiej 473, w miejscowości Karczmy na terenie gminy Zelów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 50-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, kierujący samochodem ciężarowym, na prostym odcinku drogi, potrącił mężczyznę, który prawdopodobnie wtargnął na jezdnię, wprost pod koła jego pojazdu. Pomimo akcji reanimacyjnej prowadzonej na miejscu zdarzenia, na skutek odniesionych obrażeń, pieszy zmarł na miejscu. Denat to mężczyzna w wieku 77 lat, mieszkaniec gminy Zelów. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Szczegółowe okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien zadbać o to, aby na drodze być widocznym. Pamiętajmy o noszeniu odblasków po zmroku, nawet gdy przepisy tego nie wymagają. Kamizelka odblaskowa, elementy odblaskowe to podstawa, zwłaszcza na nieoświetlonej drodze. Dzięki odblaskom pieszy czy rowerzysta jest lepiej widoczny dla kierowcy, który w porę może odpowiednio zareagować.

Przypominamy również, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków. Ponadto, apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożną jazdę w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Kierowca ma obowiązek zachować w tych miejscach szczególną ostrożność, aby nie dochodziło do wypadków drogowych z udziałem pieszych.

nadkom. Iwona Kaszewska

  • miejsce śmiertelnego potrącenia pieszego. droga. widoczne przejście dla pieszych, przy drodze barierki. na pasach osobówka za nią stoi samochód ciężarowy dalej radiowozy służb ratowniczych. pora wieczorna , opady atmosferyczne
    miejsce wypadku drogowego
  • miejsce śmiertelnego potrącenia pieszego. droga.  stoi samochód ciężarowy dalej radiowozy służb ratowniczych. pora wieczorna , opady atmosferyczne
    miejsce wypadku drogowego
Powrót na górę strony