Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu za usiłowanie zabójstwa

Policjanci zatrzymali 24-latka, który z rewolweru strzelił do mężczyzny. Był z nim skonfliktowany. Zatrzymany przez mundurowych trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Grozi mu dożywotnie więzienie.

W ubiegłym tygodniu, 8 lutego 2023 roku około 19:00 na jednej z rawskich ulic mężczyzna znalazł  leżącego 45-latka z zakrwawioną nogą. Poszkodowany początkowo twierdził, że upadł na metalowy pręt. Jednak w szpitalu podczas badania okazało się, że wewnątrz rany znajduje się kula. 45-letni mieszkaniec Rawy dopiero wtedy powiedział policjantom, że jest skonfliktowany z sąsiadem. To z nim spotkał się na jednej z ulic, gdzie doszło między nimi do wymiany zdań. W pewnym momencie 24-latek oddał do niego strzał z rewolweru. Kula utkwiła w lewym udzie pokrzywdzonego. Mężczyzna stracił dużo krwi. Strzał został oddany z broni czarnoprochowej, której posiadanie nie wymaga zezwolenia. Napastnik po ataku spokojnie udał się do swojego domu, nie udzielając pomocy sąsiadowi. Jeszcze tego samego wieczoru został zatrzymany przez policjantów. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

mł. asp. Agata Krawczyk

  • policjant w cywilnych ubraniach z opaską na ręce z napisem policja trzyma za przedramię zatrzymanego mężczyznę, który ma kajdanki na rękach założone z tyłu. Na ścianie widać gwiazdę policyjna z napisem Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej.
  • na biurku leży rewolwer, opakowanie na broń, w woreczku kule metalowe, opakowania na kule oraz opaska z napisem policja.

Film 20230209_160704.mp4

Pobierz plik 20230209_160704.mp4 (format mp4 - rozmiar 3.66 MB)

Nagranie audio Glos_004.m4a

Pobierz plik Glos_004.m4a (format mp3 - rozmiar 243.31 KB)

Powrót na górę strony