Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za oszustwa internetowe

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z kutnowskiej komendy zatrzymano trzech sprawców oszustw internetowych. Mężczyźni wystawiali na sprzedaż w Internecie fikcyjne maszyny rolnicze. Usłyszeli już zarzuty. Zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 8 lat więzienia.

Kutnowscy policjanci w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Kutnie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwa internetowe. Wszystko zaczęło się kiedy do kutnowskiej komendy zgłosił się 50-letni mężczyzna z podejrzeniem, że dokonując zakupu przez internet trafił na oszustów. Pokrzywdzonego w sieci zainteresowały  maszyny rolnicze wystawione na jednej ze stron na sprzedaż. Chcąc dokonać zakupu  wpłacił na poczet zarezerwowanego towaru zaliczkę. Kiedy poprosił o szczegółowe dane techniczne maszyny, którą był zainteresowany zorientował się, że prawdopodobnie padł ofiarą oszustwa. Nie mylił się. Kutnowscy policjanci podjęli szybkie i intensywne działania, w wyniku których zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 29 do 30 lat. Wszyscy to mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Oszuści usłyszeli już zarzuty. Sprawa jest rozwojowa. Ustalane są kolejne osoby, które w podobny sposób straciły swoje pieniądze. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kutnie, sąd zdecydował, że mężczyźni  najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie . Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
PAMIĘTAJMY!
Jak uniknąć tego oszustwa? Nie wierzyć w super oferty! Oferty sprzedaży urządzeń/ maszyn rolniczych/pojazdów czy jakiegokolwiek innego sprzętu elektronicznego  w zaniżonej cenie nie odpowiadającej wartości rzeczywistej powinny wzbudzić naszą podejrzliwość. Zawsze należy dążyć do kontaktu osobistego i możliwości obejrzenia towaru. W żadnym wypadku nie wysyłać pieniędzy „z góry”, za jakikolwiek towar poprzez Western Union, Money Gram, czy do niesprawdzonego Escrow Service. Tak jak i w innych przypadkach należy dokonać wszelkich możliwych sprawdzeń osoby sprzedającej, czy firm pośredniczących w sprzedaży. Nie wierzmy w załączone od sprzedającego zdjęcia przedmiotów, faktur, paragonów… Bądźmy ostrożni i weryfikujmy każdego sprzedającego.
mł.asp. Daria Olczyk  

 

  • zatrzymany mężczyzna w kajdankach  na ręcach.
Powrót na górę strony