Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant czujny także po służbie

Dzielnicowy z VII Komisariatu Policji w Łodzi robiąc zakupy ze swoim rocznym synkiem w czasie wolnym od służby podjął pościg za sprawcę kradzieży. 26-letni zduńskowolanin nie spodziewał się zatrzymania przez nieumundurowanego funkcjonariusza. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

1 marca 2023 roku dzielnicowy VII komisariatu łódzkiej komendy, będąc w czasie wolnym od służby robiąc zakupy zauważył wybiegającego złodzieja z jednego ze sklepów na terenie zduńskowolskiej galerii handlowej. Policjant mimo, że opiekował się w tym czasie swoim rocznym synkiem szybko zapewnił mu opiekę pracownic sklepu, a sam pobiegł za sprawcą kradzieży.

Po kilku metrach 26-latek był już w rękach stróża prawa. Jego zdecydowana i natychmiastowa reakcja pozwoliła odzyskać skradzione mienie. Dzięki wzorowej postawie łódzkiego policjanta zatrzymany mężczyzna nie uniknął odpowiedzialności i za popełnione wykroczenie został ukarany surowym mandatem karnym. Takie zachowanie dzielnicowego pokazuje, że służbę w Policji pełni się 24 godziny na dobę.

mł. asp. Kamila Sowińska

  • Umundurowany policjant stoi przy oznakowanym radiowozie.
Powrót na górę strony