Informacje

Rawscy policjanci rozdają odblaski w ramach akcji Na Drodze – Patrz i Słuchaj!

Rawscy funkcjonariusze prowadzą szereg działań profilaktycznych. Tym razem zwrócili się do pieszych i kierujących w ramach prowadzonej przez cały marzec akcji informacyjno-edukacyjnej Na Drodze – Patrz i Słuchaj. Podczas spotkania przypomnieli, że koncentracja na drodze, obserwacja otoczenia i zwykła ludzka życzliwość są w stanie w dużym stopniu wpłynąć na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci rozdawali również elementy odblaskowe pieszym, a kierującym zapachy samochodowe, promujące trzeźwość za kierownicą.

Na Drodze-Patrz i Słuchaj to już kolejna edycja akcji, której celem jest uświadamianie i przypominanie uczestnikom ruchu, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, koncentracja, obserwowanie drogi i jej otoczenia, nawiązanie kontaktu wzrokowego pieszy-kierowca to czynniki, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo. Wiele ,,rozpraszaczy” typu telefony komórkowe, tablety, nawet głośne słuchanie muzyki w samochodzie może mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Policjanci z rawskiej drogówki w ramach działań profilaktycznych rozmawiali z pieszymi, nieostrożnym wejściem na przejście czy jezdnię, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, przebieganiem przez jezdnię, korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię. Przypominali kierującym o obserwacji drogi i jej otoczenia, obowiązku zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejść dla pieszych, ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Dynamicznie zmieniające się sytuacje drogowe powodują, że zagrożenie może powstać w bardzo krótkim czasie. Bez względu na to, w jakim charakterze korzystamy z drogi, dla własnego bezpieczeństwa stosujmy zasadę, która jest hasłem prowadzonej akcji  Na Drodze – Patrz i Słuchaj!

mł. asp. Agata Krawczyk

 

  • policjantka dająca opaskę odblaskową dziecku, które idzie z rodzicem za rękę
  • radiowóz, samochód i policjant przy aucie
  • policjantka rozmawiająca z kobietą i dająca jej odblask
Powrót na górę strony