Informacje

Nie ma przyzwolenia na chuligańskie zachowania

Policjanci monitorują na bieżąco wszelkie sygnały na temat aktywności pseudokibiców. Działania naszych funkcjonariuszy po raz kolejny zapobiegły łamaniu naruszeń prawa przez tego typu grupę jednego z łódzkich klubów piłkarskich. Nie obyło się bez konieczności przeprowadzenia policyjnych interwencji. Wylegitymowano 22 osoby w tym jednego z mężczyzn zatrzymano jako poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Mundurowi nadal będą prowadzić zdecydowane działania zmierzające do ograniczenia agresji wśród łódzkich pseudokibiców.

16 marca 2023 roku kryminalni z Zespołu do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców łódzkiej komendy wspierani przez funkcjonariuszy komisariatów i ruchu drogowego w godzinach wieczornych prowadzili działania mające na celu zapobieżenie łamaniu naruszeń prawa przez grupy pseudokibiców. Policjanci bazując na własnych ustaleniach sprawdzali rejony miasta, w których mogło dojść do sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców Łodzi. Przed godziną 22:00 mundurowi zatrzymali do kontroli trzy pojazdy przy ulicy Żubardzkiej. W pewnej chwili kierujący seatem gwałtownie cofnął chcąc uciec. Swoim zachowanie doprowadził do kolizji z prawidłowo zaparkowanymi dwoma innymi pojazdami. Jak się okazało w pojeździe znajdowały się kominiarki z emblematami świadczącymi o przynależności pseudokibicowskiej jednego z łódzkich klubów. Ponadto policjanci znaleźli ochraniacze na zęby i rękawice używane podczas mieszanych sztuk walk. 18-letni kierujący za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym odpowie teraz przed sądem. Policjanci nie poprzestali na tym i sprawdzali skrupulatnie kolejne rejony osiedla pod kątem przemieszania się pojazdów z pseudokibicami. Efektem przeprowadzonych działań było skontrolowanie łącznie 9 pojazdów, w których ujawniono również akcesoria świadczące o przynależności do struktur pseudokibicowskich. Wśród kilkudziesięciu wylegitymowanych osób jeden z mężczyzn, 22-latek został zatrzymany z uwagi na czynne poszukiwania do odbycia kary pozbawienia wolności. Łódzcy policjanci po raz kolejny zapobiegli konfrontacji zantagonizowanych grup pseudokibiców. Nie były to pierwsze próby celowych działań osób sympatyzujących z klubami piłkarskimi. 18 lutego 2023 roku stróże prawa skutecznie zapobiegli potencjalnym zagrożeniom grupy pseudokibiców Śląska Wrocław o czym pisaliśmy  TUTAJ

Nie ma przyzwolenia na wszelkiego rodzaju chuligańskie zachowania. Policja zawsze będzie stanowczo reagować wobec osób łamiących prawo. Właściwe rozpoznanie i szybka reakcja mundurowych już po raz kolejny zapobiegła planowanej „ustawce”. Policjanci nadal będą prowadzić zdecydowane działania zmierzające do ograniczenia agresji wśród łódzkich pseudokibiców.

kom. Edyta Machnik

  • Czterech umundurowanych policjantów oraz oznakowany radiowóz policyjny
  • Zatrzymani pseudokibice, którzy leżą na ziemi z kajdankami założonymi na ręce
  • Jeden z zatrzymanych mężczyzn siedzi na ziemi oparty o samochód
  • Dwóch zatrzymanych pseudokibiców leży na ziemi
  • Policjanci umundurowani pilnują zatrzymanych pseudokibiców
Powrót na górę strony