Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16. rocznica tragedii w Zakładzie Karnym w Sieradzu

W tym roku mija 16 lat od tragicznych wydarzeń w Zakładzie Karnym w Sieradzu. Wówczas od kul zginęło trzech policjantów – aspirant Andrzej Werstak oraz młodsi aspiranci Wiktor Będkowski i Bartłomiej Kulesza. Służąc ojczyźnie, oddali swe życie.

Nasi koledzy pracowali razem z nami, wspierali nas w służbie i w życiu prywatnym. Byli młodzi, nikt nie spodziewał się, że mogłoby ich zabraknąć, że mogliby nie wrócić ze służby. 26 marca 2007 roku także wykonywali zadania służbowe. Pojechali do Zakładu Karnego w Sieradzu po osadzonego tam aresztanta. Podczas konwoju, zanim zdołali opuścić teren placówki, zostali ostrzelani przez strażnika więziennego. Dwóch policjantów zginęło na miejscu, natomiast trzeci zmarł w szpitalu. Policja straciła wspaniałych funkcjonariuszy, a my wszyscy – oddanych kolegów.

O tragicznie poległych na służbie funkcjonariuszach pamiętało kierownictwo łódzkiej i pabianickiej policji. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin złożył kwiaty i zapalił znicze na grobach śp. Wiktora Będkowskiego i Bartłomieja Kuleszy. Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Jarosław Tokarski oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w  Pabianicach podinsp. Sławomir Kłos - w imieniu policjantów i pracowników pabianickiej komendy - uczcili pamięć śp. Andrzeja Werstaka. Na jego grobie również złożyli kwiaty, zapalili znicz i oddali hołd zmarłemu.

Cześć ich pamięci!

  • Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi przy grobie poległych
  • groby na cmentarzu
  • komendanci oddają hołd na cmentarzu
  • policjanci składają wiązanki na grobach
Powrót na górę strony