Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oskar i Rewolta to nowi „funkcjonariusze” łódzkiej komendy

Od dawna wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. To oddane, wierne i bardzo inteligentne zwierzę. Natura obdarowała je niezwykłą psychiką i silnie rozwiniętymi zmysłami słuchu, wzroku, a przede wszystkim węchu. Są takie psy, które mają bardzo ważne i niebezpieczne zadania są wśród nich Oskar i Rewolta- to specjaliści od wyszukiwania zapachów narkotyków oraz tropienia, którzy będą dbać o bezpieczeństwo w Łodzi.

Psy służbowe pełnią w Policji bardzo ważną rolę. Patrolują ulice, biorą udział w interwencjach i zabezpieczaniu imprez masowych, szukają osób zaginionych. Służba psa w policji zwykle trwa około 9 lat. Przez cały ten czas zwierzę i jego przewodnik tworzą nierozłączny duet. Często zaprzyjaźniają się tak bardzo, że kiedy pies przechodzi na emeryturę, trafia do rąk swojego przewodnika. Aby psy mogły pracować w naszych szeregach, muszą posiadać odpowiednie predyspozycje. Jest to skrupulatnie sprawdzane jeszcze przed zakupem czworonoga. Później pies wraz ze swoim przewodnikiem trafia na kurs, po ukończeniu którego otrzymują atest i od tej chwili mogą wspólnie wykonywać zadania służbowe.

Oskar - to pies przeszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Razem ze swoją przewodniczką starszą posterunkową Andżeliką Radwańską kurs kończyli w marcu 2023 roku w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach .

Rewolta - to pies tropiący. W służbie używany do przeszukania terenu, pomieszczeń i pościgu za osobą. Stanowi pomoc w wykonywaniu czynności interwencyjnych, może być używany do tropienia śladów ludzkich, szukania osób zaginionych jak również sprawców przestępstw. Razem ze swoim przewodnikiem starszym posterunkowym Błażejem Haładyniak kurs kończyli na początku kwietnia 2023 roku w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach

Zakup psów został sfinansowany z środków Urzędu Miasta Łodzi.

Przewodnicy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi mówią o nich, że to psy bardzo posłuszne, zdyscyplinowane i chętne do nauki. Czworonożni „funkcjonariusze” nawiązali bardzo dobry kontakt ze swoimi przewodnikami i z radością wykonują wszystkie polecenia.

Oskarowi i Rewolcie oraz ich przewodnikom życzymy wspaniałej współpracy i owocnych wspólnych lat w służbie.

młodszy aspirant Kamila Sowińska

  • Przewodnicy i ich psy służbowe na tle radiowozów.
  • Przewodnik i jego pies służbowy na tle radiowozu.
  • Przewodnik i jego pies służbowy na tle radiowozu.
  • Pies policyjny na tle radiowozu.
  • Przewodnik oraz jego pies służbowy na tle radiowozu.
Powrót na górę strony