Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł rowery pod osłoną nocy wpadł na gorącym uczynku

Łódzcy policjanci zatrzymali 44-letniego sprawcę kradzieży rowerów. Stróże prawa odzyskali skradzione jednoślady. Mężczyzna w przeszłości wchodził w konflikt z prawem i za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy.

8 kwietnia 2023 roku po godzinie 2:00 policjanci z IV Komisariatu Policji łódzkiej komendy otrzymali informację o podejrzanie zachowującej się osobie w okolicach stojaków rowerowych przy ulicy Lipowej w Łodzi. Świadek dzwoniąc na numer alarmowy 112 opisał wygląd mężczyzny, który przyglądał się jednośladom. Po przyjeździe na miejsce mundurowych nikogo nie było. Policjanci postanowili skontrolować przyblokowe uliczki, gdzie zauważyli idącego mężczyznę, który prowadził dwa rowery. Jego wygląd odpowiadał rysopisowi podejrzewanej osoby. Po wylegitymowaniu okazało się, że 44- letni łodzianin, w przeszłości wchodził w konflikt z prawem. Na pytania mundurowych dokąd udaje się z rowerami oraz czy jest ich właścicielem co chwilę zmieniał przekazywane wersje. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli przy nim nożyce do cięcia metalu co stanowiło niepodważalny dowód popełnienia przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Śledczy z IV Komisariatu Policji w Łodzi przedstawili podejrzanemu zarzuty kradzieży jednośladów. Z uwagi na fakt, iż działał w warunkach recydywy za popełnione przestępstwo grozi mu surowszy wymiar kary pozbawienia wolności.

Wielu z nas korzysta z jednośladów przez cały rok dojeżdżając do pracy, szkoły lub spędzając tak wolne chwile. Pamiętajmy, że rower źle zabezpieczony jest łatwym łupem dla złodzieja.

Aby ustrzec się przed kradzieżą roweru należy:

  • stosować mocne i profesjonalne zabezpieczenie (kłódkę, łańcuch, zapięcie rowerowe);
  • przypinać rower zabezpieczeniem do nieruchomej części infrastruktury tj. najlepiej do barierki na rowery;
  • przypinając zabezpieczenie do barierki należy objąć ramę i koło roweru lub zastosować dwa oddzielne zabezpieczania;
  • nie pozostawiać roweru na klatce schodowej lub niskim balkonie bez dobrego zabezpieczenia i stałego przytwierdzenia;
  • przechowując rower w piwnicy lub garażu pamiętaj o jak jego zamknięciu i również przypięciu zabezpieczenia z nieruchomym/stałym elementem piwnicy lub garażu;
  • jeżeli przechowujesz rower w domu, pamiętaj o zamykaniu drzwi wejściowych na klucz;
  • sfotografuj swój rower wraz z numerem ramy, zachowaj dokumenty potwierdzające zakup roweru.


młodszy aspirant Kamila Sowińska

  • Radiowóz na sygnałach jadący ulicą w nocy.
Powrót na górę strony