Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zostań Super Zakrętakiem

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi już od kilku lat wspiera akcję charytatywną Stowarzyszenia "Łódzkie Hospicjum dla Dzieci - Łupkowa", które zajmuje się opieką nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi wymagającymi stałego nadzoru i pielęgnacji. Akcja pod hasłem "Zostań Super Zakrętakiem" polega na zbieraniu m. in. plastikowych nakrętek, zatyczek, opakowań po zabawkach z jajek-niespodzianek.

Projekt „Zostań Super Zakrętakiem” to ekologiczne przedsięwzięcie, które dzięki łatwej segregacji odpadów, w postaci zbiórki zakrętek, wspiera podopiecznych Hospicjum w urzeczywistnianiu ich marzeń. Jedna plastikowa zakrętka nie jest w stanie nic zdziałać, ale wrzucona do pojemnika lub worka akcji “Zostań Super Zakrętakiem” staje się cennym wkładem w budowanie i realizację marzeń pacjentów Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – ŁUPKOWA.

Dzięki empatii i zaangażowaniu stróżów prawa od 2019 roku zebrano około 600 kg nakrętek, które sytstematycznie trafiają do wyspecjalizowanego punktu skupu lub do firmy recyklingowej, gdzie są zamieniane na pieniądze. Zebrane w ten sposób fundusze są wykorzystywane na sprzęt medyczny oraz bieżące potrzeby podopiecznych hospicjum.
Zachęcamy do włączenia się w akcję na rzecz pomocy chorym dzieciom.  Razem możemy zdziałać więcej !

mł.asp Dariusz Kaczmarek

 

Powrót na górę strony