Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował tonącego psa

Koluszkowscy policjanci patrolowali gminę Nowosolna kiedy usłyszeli wołanie o pomoc kobiety. Jak się okazało jej pies wpadł do zbiornika wodnego i zaczął się topić. Policjant natychmiast wskoczył do wody i pomógł zwierzakowi bezpiecznie dostać się na brzeg. Posterunkowy Artur Tyralski pełni służbę w policji dopiero od roku, ale to już kolejny raz kiedy wyróżnia się determinacją i wielkim zaangażowaniem dla dobra społeczeństwa.

22 kwietnia 2023 roku posterunkowi Artur Tyralski i Łukasz Samiec patrolowali gminę Nowosolna. Kiedy w miejscowości Nowe Skoszewy usłyszeli przeraźliwe wołanie o pomoc kobiety natychmiast zainterweniowali. Jak się okazało przerażona 38-latka spacerowała ze swoim pupilem w okolicy zbiornika wodnego, do którego pies wpadł z około 2 metrowej wysokości, początkowo nie mógł wydostać się na brzeg i z czasem zaczął opadać z sił. Widząc całą sytuację interweniujący policjanci wiedzieli, że liczy się czas. Posterunkowy Artur Tyralski bez chwili zawahania wskoczył do wody i uratował tonącego psa wyciągając go na brzeg. Pupil został przekazany pod opiekę właścicielce.

Policjanci apelują! Psy w miejscach publicznych muszą być zawsze na smyczy, nawet jeśli właściciel zna psychikę swojego podopiecznego i potrafi wymóc na nim bezwzględne posłuszeństwo. To tylko zwierzę i nigdy nie można do końca przewidzieć, jak w danej sytuacji się zachowa. W przeciwnym wypadku właściciel musi liczyć się z mandatem w wysokości nawet 500 złotych. Warto podkreślić, że chodzi o sam fakt stworzenia niebezpieczeństwa, kara grozi nawet wtedy, gdy zwierzę nikogo nie zaatakuje.

mł. asp. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony