Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

,,Majówka 2023" - podsumowanie

Podczas długiego weekendu majowego na drogach województwa łódzkiego pojawiło się więcej patroli, w tym również wyposażonych w wideorejestratory. Podczas kontroli policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i ich stan techniczny, a przede wszystkim bezpieczeństwo podróżujących osób. Niestety w ciągu kilku dni majowego wypoczynku na terenie województwa łódzkiego doszło do 16 wypadków drogowych, w których zginęło 5 osób, a 17 zostało rannych. Podczas kontroli policjanci wyeliminowali z ruchu 93 nietrzeźwych kierujących.

Policyjne działania "Majówka 2023" trwały 6 dni od 28 kwietnia do 3 maja. Jak co roku policjanci z łódzkiego garnizonu czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – zarówno kierujących, jak i pieszych. Na głównych ciągach komunikacyjnych i na obszarach zabudowanych, gdzie występuje największe zagrożenie, można było spotkać radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz statyczne punkty kontroli z wykorzystaniem mierników prędkości (również z wizualizacją). Funkcjonariusze byli także obecni w rejonie węzłów komunikacyjnych takich jak dworce autobusowe i kolejowe. Pojawiali się także w miejscach rekreacji i wypoczynku, gdzie kontrolowali przestrzeganie ładu i porządku publicznego. Pogoda co prawda dla wypoczywających dopisała, ale na drodze nie odbyło się niestety bez wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Podczas 6 dni działań "Majówka 2023" na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 16 wypadków, w których śmierć poniosły 5 osób, a 17 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 93 nietrzeźwych kierujących.

Dla porównania w roku 2022 działania trwały 5 dni, a policjanci odnotowali 30 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 34 zostało rannych. Wówczas policjanci zatrzymali 97 nietrzeźwych kierujących.

sierż. Mateusz Piliński

Powrót na górę strony