Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądź obojętny wobec przemocy domowej. Reaguj zanim będzie za późno.

Policjanci apelują ! Jeśli docierają do Ciebie niepokojące sygnały, że w twoim sąsiedztwie, rodzinie czy u znajomych ktoś może doznawać przemocy, nie pozostawaj obojętny. Pamiętaj, że twój telefon na numer alarmowy może uchronić czyjeś zdrowie a nawet życie.

Jeśli zauważyłeś na ciele innej osoby ślady mogące świadczyć o pobiciu a z jej zachowania wynika, że jest zastraszona i mogła paść ofiarą przemocy, nie zostawiaj tej wiedzy dla siebie. Szybka reakcja może uchronić ofiarę znęcania przed niebezpiecznymi konsekwencjami. Nie bądź obojętny również na odgłosy dochodzące z mieszkania sąsiadów mogące świadczyć o awanturze domowej z użyciem przemocy. psychicznej lub fizycznej. W szczególności chrońmy przed takimi sytuacjami dzieci, które są bezbronne i często nie mają do kogo zwrócić się o pomoc.

 

Policjanci wyjaśniają okoliczności odniesienia obrażeń przez trzy miesięczną dziewczynkę. 7 grudnia 2016 roku po godzinie 12:00 do poradni zdrowia przy ulicy Piotrkowskiej, na okresowe badania, przyszła z córką 25-letnia kobieta. Podczas badania na ciele dziecka personel medyczny stwierdził obrażenia mogące świadczyć o pobiciu. Natychmiast została powiadomiona policja. 25-latka wraz z dzieckiem w asyście policji został przewieziona do ICZMP w Łodzi, gdzie trwają aktualnie badania diagnostyczne. Do wyjaśnienia został zatrzymany  także 34-letni partner kobiety. Dalsze decyzje procesowe będą uzależnione od opinii lekarskich.

Powrót na górę strony