Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej, która wjechała na torowisko

Trzech świadków zareagowało kiedy kierująca hyundaiem wjechała na przejazd kolejowy i zawiesiła samochód na niestrzeżonym torowisku. Kiedy mężczyźni próbowali pomóc kobiecie wyczuli od niej silną woń alkoholu. Zabrali jej kluczyki od samochodu i wezwali na miejsce koluszkowski patrol. Jak się okazało 49-latka miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

8 maja 2023 roku około 12:30 policjanci z Koluszek zostali wezwani na jeden z przejazdów kolejowych na terenie miasta gdzie miało dojść do ujęcia obywatelskiego nietrzeźwej kierującej. Kiedy policjanci zjawili się na miejscu ustalili, iż trzech świadków widziało jaki kierująca hyundaiem przejeżdżając przez niestrzeżony przejazd kolejowy zawisła częścią samochodu na torach. Mężczyźni natychmiast zareagowali i próbowali pomóc kobiecie aby usunąć pojazd z torowiska. W trakcie tego cofając kierująca uderzyła w słup hektometryczny uszkadzając go. Kiedy świadkowie zauważyli, iż kobieta może być pod wpływem alkoholu wyciągnęli kluczyki ze stacyjki i wezwali na miejsce policjantów. Badanie stanu trzeźwości 49-letniej mieszkanki Koluszek wykazało u niej blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują! Dzięki właściwej postawie kolejny ,,potencjalny zabójca” może zostać wyeliminowany z drogi aby nie doszło do tragedii. Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

mł. asp. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony