Informacje

Wojewódzki Finał XLIV Ogólnopolskiego Turnieju BRD

Z radością ogłaszamy zakończenie etapu wojewódzkiego XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najlepsze zespoły, które wyłonione zostały spośród wszystkich drużyn z województwa łódzkiego, już niedługo będą miały szansę rywalizować na arenie krajowej.

11 maja 2023 roku, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi - Oddział Terenowy w Piotrkowie Trybunalskim, stał się miejscem wojewódzkich eliminacji XLIV Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorzy - Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Łodzi, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, z zadowoleniem zauważyli, że Turniej BRD nadal pełni ważną rolę w promowaniu bezpieczeństwa rowerzystów i bezpiecznych zachowań na drodze.

Eliminacje wojewódzkie zgromadziły drużyny, które triumfowały podczas eliminacji powiatowych. Każda z nich musiała stawić czoła serii wyzwań, wśród których znalazły się: teoria, gdzie uczniowie odpowiadali na testowe pytania przygotowane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi; praktyka, obejmująca m.in. rowerowy tor przeszkód i obserwowaną jazdę po miasteczku ruchu drogowego; oraz praktyczne udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Najlepsze drużyny, które stanęły na podium, to:

Grupa I :

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulejowie, reprezentująca powiat piotrkowski: Kacper Krawczyk, Jakub Wudarczyk, Aniela Bogdańska.

2. Szkoła Podstawowa w Goszczanowie, reprezentująca powiat sieradzki: Gabriela Gawron, Lena Leśniak, Nadia Stępniak.

3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach, reprezentująca powiat łódzki wschodni: Aleksandra Michalak, Maria Hajda, Wojciech Kałuziński.

Grupa II:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach, reprezentująca powiat łódzki wschodni: Julia Soligorska, Sofiia Rudzei, Antoni Stom.

2. Szkoła Podstawowa w Szczercowie, reprezentująca powiat bełchatowski: Igor Gryś, Mikołaj Mateusiak, Jakub Kuśmierek.

3. Szkoła Podstawowa w Gomulinie, reprezentująca powiat piotrkowski: Dawid Głowacki, Antoni Wagner, Daniel Gajewski.

Z dumą informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach będzie reprezentować województwo łódzkie podczas finału krajowego XLIV Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Grupy II, który odbędzie się 5-7 czerwca 2023 roku w Czarnej województwo podkarpackie). Natomiast Szkoła w Sulejowie będzie nas reprezentować podczas finału Grupy I, który odbędzie się 1-3 czerwca 2023 roku w Starogardzie Gdańskim (województwo pomorskie).

Gratulacje dla wszystkich zwycięskich drużyn, które wykazały się niezwykłą wiedzą i umiejętnościami. XLIV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym jest ważnym wydarzeniem, które promuje bezpieczeństwo na drogach i zwraca uwagę na umiejętności niezbędne do prowadzenia roweru. Sukces tych drużyn pokazuje, jak ważne są te umiejętności i jak bardzo młodzież jest zaangażowana w poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Wszystkim uczestnikom składam serdeczne gratulacje za ich zaangażowanie i wysiłek. Opiekunom drużyn również dziękujemy za ich ciężką pracę i zaangażowanie. Życzymy wszystkim uczestnikom finałów krajowych powodzenia i mamy nadzieję, że będą kontynuować swoją pracę w propagowaniu bezpieczeństwa na drogach. Trzymamy kciuki za Szkołę Podstawową nr 1 w Koluszkach oraz Szkołę Podstawową w Sulejowie podczas finałów krajowych!

mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi

  • policjanci w mundurach i finaliści konkursu brd
  • policjant w mundurze z mikrofonem
  • dzieci stojące przed policjantami podczas odbierania nagród
  • policjanci w mundurach oraz organizatorzy konkursu
Powrót na górę strony