Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie profilaktyczne z wykorzystaniem walizki edukacyjnej

Policjanci z wieluńskiej komendy przez cały rok szkolny spotykają się z rodzicami uczniów w ramach wywiadówek. Tym razem taki spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Załęczu Małym. Głównym jego celem było uświadomienie rodziców, jakie zagrożenia dla ich dzieci niosą ze sobą substancje psychoaktywne.

16 maja 2023 roku policjant z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patrologii wieluńskiej komendy przeprowadził spotkanie edukacyjno-profilaktyczne z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Załęczu Małym. Funkcjonariusz omówił jakie zagrożenia dla młodych ludzi niosą ze sobą substancje psychoaktywne. Ponadto zaprezentował rodzicom walizkę edukacyjną zawierającą atrapy środków odurzających oraz przedmioty służące do ich przechowywania, zażywania. Prezentacja opiekunom substancji przypominających narkotyki oraz przedmiotów służących do ich zażywania powinna wzmóc ich czujność. Rodzice dowiedzieli się także jakie konsekwencje prawne czekają nieletnich w przypadku zażywania lub posiadania substancji zabronionych. Podczas spotkania uświadamiano rodziców i opiekunów, jak ważne jest poświęcanie uwagi swoim dzieciom oraz rozmowa o ich problemach. Tylko taka postawa daje im poczucie wsparcia i zrozumienia, a to może ustrzec je przed niebezpiecznym „eksperymentowaniem” z narkotykami i dopalaczami.
asp.szt. Katarzyna Grela

  • Policjant w sali lekcyjnej w szkole stoi i prezentuje atrapy narkotyków i przedmiotów służących do ich przechowywania z walizki edukacyjnej.
  • Policjant w sali lekcyjnej w szkole stoi i prezentuje atrapy narkotyków i przedmiotów służących do ich przechowywania z walizki edukacyjnej . Wokół sali w ławkach siedzą rodzice i oglądają prezentowane przedmioty.
  • Policjant w sali lekcyjnej w szkole stoi i prezentuje atrapy narkotyków i przedmiotów służących do ich przechowywania z walizki edukacyjnej. W sali w ławkach siedzą rodzice.
Powrót na górę strony