Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PRĘDKOŚĆ – działania krajowe

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi z grupy „SPEED w tym dniu głównie reagować będą na naruszenia dotyczące nieprzestrzegania dopuszczalnych prędkości przez kierujących pojazdami, co nie oznacza że inne zachowania niezgodne z prawem będą niezauważalne.

Działania pn. „Prędkość” będą ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach gdzie jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. W tym dniu na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory, oraz statyczne punkty kontroli. Tego dnia mundurowi  skupią  się szczególnie na miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Działania mają charakter prewencyjny jednak kierowcy, którzy zostaną przyłapani na agresywnej jeździe, nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową. Podczas działań policjanci będą przypominać, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – czyli taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszyli szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.

Pamiętajmy!!!
Droga to nie tor wyścigowy – tutaj jedziemy do celu, a nie na czas!

mł. asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi

 

Powrót na górę strony