Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorze bądź bezpieczny, bądź widoczny !

Policjanci na terenie całego województwa łódzkiego spotykają się z seniorami ucząc ich bezpiecznych zachowań i wyczulając na wszelkie zagrożenia począwszy od tych w ruchu drogowym po oszustwa metodą "na wnuczka". Tym razem piotrkowscy policjanci odwiedzili Dom Pomocy Społecznej i Uniwersytet III Wieku.


Na spotkaniach z seniorami policjanci zwracali uwagę na obowiązek używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Przypomniano przepisy ruchu drogowego kierującym pojazdami, rowerami a także pieszym. Podawane przez policjantów wydziału prewencji przykłady zdarzeń drogowych z udziałem pieszych seniorów pozwalały na lepsze zrozumienie zagrożeń.
Funkcjonariusze przypomnieli też o narzędziu służącym poprawie bezpieczeństwa jakim jest funkcjonująca od września 2016 roku Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci powiedzieli w jaki sposób można odwiedzić mapę, kategorie zagrożeń oraz sposób ich zgłaszania. Omówili oznaczenia zagrożeń oraz procedurę postępowania policjantów po otrzymaniu zgłoszenie na mapie.
Spotkania z seniorami kończyły się gorącą dyskusją. Zebrani zadawali pytania dotyczące nie tylko zakresu omawianych tematów, ale także problemów, które spotykają ich w codziennym życiu.


 

  • policjanci uczą seniorów
  • policjanci uczą seniorów
Powrót na górę strony