Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podsumowali krajowe działania „Prędkość” na terenie województwa łódzkiego.

1515 skontrolowanych pojazdów i 1545 ujawnionych wykroczeń, w tym 1249 przekroczeń prędkości, to efekt działań policjantów ruchu drogowego w całym województwie łódzkim. Pomimo wielu apeli i licznych kampanii społecznych nadal wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość.

19 maja 2023 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci drogówki w ramach krajowych działań przeprowadzili akcję pod nazwą „Prędkość”. Mundurowi skontrolowali 1515 pojazdów, ujawniając 1545 wykroczeń, w tym 1249 przekroczeń prędkości. Ponadto zatrzymali 22 prawa jazdy za przekraczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym W tym czasie na głównych ciągach komunikacyjnych, a także na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie wypadkami drogowymi, można było spotkać radiowozy nieoznakowane wyposażone w videorejestratory. Wyznaczone też były  statyczne punkty kontroli  na których policjanci pracowali z wykorzystaniem mierników prędkości (również tych z wizualizacją). Działania te miały charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie stosowali się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekraczali, ponieśli konsekwencje przewidziane prawem.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów. Należy pamiętać że przekraczając dozwoloną prędkość świadomie tworzymy realne zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu. Za kierownicą nic nie zastąpi naszego zdrowego rozsądku ale pomóc może dostosowanie prędkości zarówno do obowiązujących przepisów jak i warunków panujących na drodze.

mł. asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi

 

Powrót na górę strony