Informacje

Podsumowanie działań „Pirat”

22 maja 2023 roku na terenie miasta Łodzi policjanci grupy „Speed” z Wydziału Ruchu Drogowego KWP, wsparci funkcjonariuszami ruchu drogowego z ościennych powiatów, przeprowadzili działania pod nazwą „Pirat”.

Działania „Pirat” miały na celu zdyscyplinowanie kierujących, którzy przekraczają nadmiernie prędkość. Piraci drogowi stanowią największe zagrożenie bezpieczeństwa na drogach w mieście Łodzi, a przekraczanie prędkości jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Dlatego na drogi w Łodzi skierowano większą liczbę funkcjonariuszy ruchu drogowego, w tym policjantów łódzkiej grupy „Speed” i ościennych powiatów. Patrole wyposażone w radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami oraz oznakowane
z laserowymi miernikami prędkości, podczas kontroli dynamicznych i statycznych, skontrolowali 418 pojazdów, ujawniając 439 wykroczeń w ruchu drogowym. W 309 przypadkach przyczyną było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Z tego powodu 2 kierowców straciło uprawnienia na okres 3 m-cy, za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze nałożyli 293 mandaty karne i skierowali 21 wniosków o ukaranie do sądów. Ponadto zatrzymano 15 dowodów rejestracyjnych i ujawniono 1 nietrzeźwego kierującego.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie kierowania pojazdami. Jak widać z powyższych danych przekraczanie dopuszczalnej prędkości stanowi większość ujawnionych tego dnia wykroczeń.

mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi

Powrót na górę strony