Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne nielegalne automaty do gier

Dzięki wspólnym działaniom policjantów Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją sieradzkiej komendy oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Łodzi w trzech lokalach na terenie powiatu sieradzkiego zabezpieczono łącznie 7 nielegalnych automatów do gier. Z kolei w Pajęcznie funkcjonariusze zabezpieczyli 5 takich maszyn. Za prowadzenie działalności bez wymaganej koncesji grozi grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

5,6 i 8  grudnia 2016 r. sieradzcy policjanci wspólnie z celnikami weszli do trzech lokali, w związku z podejrzeniem, że ich właściciele nie posiadając wymaganej koncesji,  udostępniają do publicznego korzystania automaty do gier. We wszystkich sprawdzonych lokalach funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 7 automatów do gier. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Postępowanie w tych sprawach prowadzi Urząd Celny w Łodzi. st. asp. Agnieszka Kulawiecka

 

 8 grudnia 2016r. na podstawie ustaleń własnych policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie  ustalili nielegalnie działający salon gier. Funkcjonariusze Urzędu Celnego w Piotrkowie Trybunalskim przy udziale pajęczańskich policjantów zabezpieczyli  5 nielegalnych automatów do gier. Pracownicy Urzędu Celnego na miejscu przeprowadzili eksperyment procesowy, który dowiódł, że sposób w jaki organizowane były w tym miejscu gry hazardowe jest przestępstwem określonym w kodeksie karnym skarbowym. Ujawnione automaty do gry zostały przekazane funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Piotrkowie Trybunalskim, którzy dokonali zabezpieczenia maszyn. Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie prowadzi czynności procesowe w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności w powyższej sprawie.

Powrót na górę strony