Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozwikłali sprawę zaginięcia kobiety sprzed 16 lat

Policjanci z łódzkiego Archiwum X Wydziału Kryminalnego KWP wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi oraz funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji Łódź-Wschód pod nadzorem Prokuratury Okręgowej rozwikłali sprawę zaginięcia 39-letniej kobiety, sprzed 16 lat. W tej sprawie został zatrzymany 41-letni mężczyzna.

Rozwikłanie zaginięcia sprzed 16 lat to efekt żmudnej pracy łódzkiego Archiwum X Wydziału Kryminalnego KWP. W skład zespołu wchodzą doświadczeni policjanci. Ich zadaniem jest analiza spraw, które przed laty zostały umorzone, a które przy wykorzystaniu najnowszych technik badawczych mają szanse na rozwiązanie.

26 lipca 2007 roku w powiecie Łódzkim Wschodnim zaginęła 39-letnia kobieta, która wyszła rano na przestanek autobusowy aby dojechać do pracy. Tego dnia jednak tam nie dotarła. Jej zagniecie zgłosiła rodzina.Pracujący wówczas nad sprawą śledczy wykonali szereg czynności aby odnaleźć zaginioną. Mundurowi przesłuchali wiele osób mogących mieć wiedzę na temat zaginionej i ostatnich jej kontaktów. Sprawdzali i weryfikowali każdą informacje mogącą mieć związek z zaginięciem. Zakładano wiele hipotez. Jedną z nich było również to że kobieta mogła zostać zamordowana. Policjanci z łódzkiego Archiwum X pomimo upływu lat cały czas pracowali nad sprawą, poddając szczegółowej analizie gromadzony materiał dowodowy. Po trwających od grudnia 2022 roku przeszukiwaniach obszaru około 1 hektara z udziałem archeologów, antropologów i specjalistycznego sprzętu 24 maja 2023 roku na terenie dzielnicy Łódź-Górna odkopano ciało wówczas 39-letniej kobiety. Policjanci w tej sprawie zatrzymali również osobę podejrzewaną o dokonanie jej zabójstwa. Okazał się nim 41-letni mężczyzna mieszkaniec Łodzi.

Dalsze czynności z udziałem zatrzymanego będą odbywać się  pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Górna.

kom. Edyta Machnik

  • Pole, namiot policyjny.
Powrót na górę strony