Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowy Dzień Dziecka za nami!

30 maja 2023 roku, wzorem lat ubiegłych, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wraz z Burmistrzem Miasta Uniejów zorganizowali Mundurowy Dzień Dziecka. Plenerowa impreza odbyła się w sąsiedztwie obiektów sportowych imienia Włodzimierza Smolarka w Uniejowie. Na małych i dużych czekało wiele atrakcji, konkursy, wystawy oraz pokazy. Pogoda była idealna, nie brakowało również mokrych uczestników Mundurowego Dnia Dziecka, którzy jednak nie narzekali na chwilę ochłody podczas upalnego dnia.

Wzorem lat ubiegłych organizatorzy dołożyli wszelkich starań i przygotowali dla dzieci wiele różnych atrakcji. Na festynie pojawili się przedstawiciele formacji mundurowych i tych związanych z bezpieczeństwem. Byli policjanci, strażacy, żołnierze, strażnicy miejscy, funkcjonariusze Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Ochrony Kolei, Straży Granicznej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Każda z tych formacji wystawiła stoisko tematyczne, gdzie na odwiedzających czekało wiele niespodzianek. Były konkursy, gry zręcznościowe, pokazy oraz słodki poczęstunek przygotowany dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Można było zobaczyć z bliska sprzęt używany przez różne formacje, przymierzyć ich stroje i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Tego dnia można było także wsiąść do służbowych pojazdów. Jednak główną atrakcją festynu były pokazy przygotowane przez organizatorów. Mundurowy Dzień Dziecka w Uniejowie odwiedził inspektor Tomasz Olczyk - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, który oglądał przygotowane stoiska oraz pokazy. Wśród atrakcji można było zobaczyć pokaz musztry i taktyki bojowej przygotowany przez młodzież z Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Policjanci z Wydziału Konwojowego KWP w Łodzi przygotowali pokaz zatrzymywania osób niebezpiecznych. Kolejną atrakcją tego dnia był pokaz wyszkolenia psów służbowych. Można było zobaczyć, jak pies pomaga policjantowi podczas zatrzymywania agresywnych przestępców. Z kolei pogłaskać i zaprzyjaźnić się można było z czworonogiem pełniącym służbę z funkcjonariuszami Służby Więziennej. Straż Miejska w Łodzi wraz z funkcjonariuszami z Oddziału Konnego KPP w Tomaszowie Mazowieckim przygotowali widowiskowy pokaz wyszkolenia koni służbowych.

Funkcjonariusze z Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu zaprezentowali pokaz taktyki i techniki interwencji. W trakcie festynu nie zabrakło także bitwy na armatki wodne, pomiędzy policją a strażą pożarną. Na arenie pokazowej kilkukrotnie pojawiała się policyjna armatka Oddziału Prewencji Policji w Łodzi oraz bojowy wóz strażacki mercedes z OSP Uniejów. Oba pojazdy zapewniały orzeźwiający prysznic wszystkim chętnym.

Zainteresowanie piknikiem przerosło oczekiwania organizatorów. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami tłumnie odwiedziły miejsce imprezy, a każdy milusiński wrócił do domu z otrzymanymi pamiątkami.

asp. Ewelina Mazur

 • Policjantka w trakcie pogadanki z dziećmi.
 • Policjant w mundurze rozmawia z dzieckiem.
 • Policjant na koniu stoi przy dzieciach.
 • Dzieci ćwiczą pierwszą pomoc.
 • Wspólne zdjęcie grupy dzieci.
 • Policjantka zakłada kask dziecku.
 • Pokaz technik interwencyjnych prezentowany przez policjantów.
 • Pokaz technik interwencyjnych policjantów.
 • Policjant na koniu w trakcie pokazu.
 • Piknik namioty rozłożone na polu.
 • Dzieci rozmawiają z policjantem.
 • Chłopiec bada swoje odciski palców.
Ładowanie odtwarzacza...

Nagranie audio Opis filmu

Pobierz plik Opis filmu (format mp3 - rozmiar 1.01 MB)

Powrót na górę strony