Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przed nami długi weekend "Boże Ciało 2023"

Od 7 do 11 czerwca 2023 roku policjanci garnizonu łódzkiego, w tym funkcjonariusze z grupy SPEED, prowadzić będą działania pod nazwą „Boże Ciało 2023”. Mundurowi skupiać się będą nie tylko na kontroli trzeźwości, prędkości czy sprawdzeniu stanu technicznego pojazdów ale przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa podróżującym przez teren naszego województwa.

Co roku w czerwcu przypada święto „Boże Ciało”. Zapewne w tym czasie wiele osób skorzysta z przedłużonego weekendu i wybierze się na wypoczynek. Kilka dni wolnego to zwiększony ruch pojazdów, który w połączeniu z nieodpowiedzialnymi kierowcami może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drogach. Dlatego też nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać mundurowi. Policjanci będą pełnić służbę nie tylko w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory, ale  również na motocyklach i w autach oznakowanych.  Skupiać będą swoją  uwagę na kontroli prędkości pojazdów, sprawdzą też stan trzeźwości kierowców,  skontrolują czy wszyscy w pojeździe używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Sprawdzą również stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku czy bagaży. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracając również  uwagę na pieszych, rowerzystów  i kierujących hulajnogami. Priorytetem policjantów drogówki garnizonu łódzkiego jest to,  aby podróż drogami województwa łódzkiego była bezpieczna i zgodna z przepisami. W miejscach, gdzie będzie tego wymagała sytuacja na drodze, funkcjonariusze będą kierowali ruchem, po to by podróżujący mogli sprawnie i bezpiecznie dojechać do celu.
Jednocześnie przypominamy, że będą obowiązywać zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:

  •  7 czerwca (środa) od godziny 18:00 do 22:00
  • 8 czerwca (czwartek) od godziny 8:00 do 22:00

Planując podróż szczególnie w czwartek  nie zapominajmy o licznych procesjach które będą odbywały się w wielu parafiach na terenie całego kraju.
Pamiętajmy! W ruchu drogowym sytuacja często bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo podróżujących apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym dopuszczalnych limitów prędkości.
Wysokie temperatury i słoneczna pogoda, która zapowiadana jest w nadchodzący weekend to idealne warunki, by czas wolny spędzić nad wodą. Tam również zadbajmy o swoje bezpieczeństwo!

kom. Edyta Machnik

 

 

Powrót na górę strony