Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Reprezentacja łódzkiego garnizonu na podium mistrzostw w brazylijskim jiu-jitsu

Aż 7 medali zdobyli policjanci garnizonu łódzkiego podczas III Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu-Jitsu GI i NO GI. Zawody odbyły się 3 czerwca 2023 roku w Mińsku Mazowieckim.

GI i NO GI to dwie różne formy brazylijskiego jiu-jitsu. W klasycznym BJJ GI istnieje dużo możliwości chwytania, dzięki ubiorowi. Zawodnicy ubrani są w kimona, za które mogą łapać podczas wykonywania określonych technik i przejąć kontrolę nad przeciwnikiem. Natomiast w NO GI  zawodnik skupia się wyłącznie na chwytach dotyczących ciała. Ma na sobie rashguard oraz spodenki i nie może łapać za strój rywala.

Na mistrzostwach w Mińsku Mazowieckim łódzki garnizon policji reprezentowało sześciu funkcjonariuszy, którzy należą do Reprezentacji Sztuk Walki Policji Województwa Łódzkiego. Zespół prowadzi podkomisarz Marta Mysur-Biskupiak z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Łodzi przy wsparciu Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Łodzi.

Poniżej przedstawiamy wyniki naszych funkcjonariuszy:

Mł. asp. Artur Świda z KPP w Tomaszowie Mazowieckim wywalczył srebrny medal w kategorii GI Master 2 niebieskie pasy -94,3 kg.

Sierż. Damian Jóźwiak z KPP w Brzezinach zajął 3. miejsce w NO GI Master 1 białych pasach +94,3 kg.

Sierż. Michał Poddubiuk z OPP w Łodzi, w konkurencji GI brązowe pasy Master 1 -100,5 kg wywalczył srebrny medal. Natomiast w NO GI Master 1 w brązowych pasach +97,5 kg zdobył brązowy medal.

Post. Arkadiusz Żywalewski z OPP w Łodzi zdobył srebrny medal w NO GI Adult w purpurowych pasach - 97,5 kg.

Post. Jarosław Książczak z OPP w Łodzi był bezkonkurencyjny w GI brązowych pasach +100,5 kg, Master 3 i zdobył złoty medal, a tym samym tytuł mistrza Polski. Do sukcesu dołożył jeszcze srebrny medal w NO GI brązowych pasach, Master 3 + 97,5 kg.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Paulina Matusiak-Worek

• Zawodnicy walczą na macie.
  • Sześciu mężczyzn pozuje do zdjęcia. Na szyi mają zwieszone medale.
  • Czterech mężczyzn stoi na podium. Na szyi mają zawieszone medale, w rękach trzymają dyplomy.