Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatni dzień długiego weekendu. Przed nami powroty

Przed nami ostatni dzień długiego czerwcowego weekendu. Na drogach województwa łódzkiego możemy spodziewać się większego natężenia ruchu. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo podczas powrotów zależy od wszystkich uczestników ruchu drogowego nie tylko od działań policjantów.

Policjanci ruchu drogowego będą przede wszystkim skupiać się na pomaganiu w bezpiecznych powrotach do domów. Jednak z całą surowością będą zdecydowanie reagować na przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym, a w szczególności te,  które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Spodziewajmy się kontroli prędkości, gdyż przekroczenie jej jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych w naszym kraju. Funkcjonariusze podczas kontroli zwrócą szczególną uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa i przestrzeganie przepisów związanych z przewożeniem pasażerów – szczególnie tych najmłodszych.
Policjanci przypominają kilka podstawowych zasad, które mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo podczas powrotów z długiego czerwcowego weekendu:

  • Wsiadając za kierownicę zawsze bądź trzeźwy – nigdy, pod żadnym pozorem nie wsiadaj za kierownicę samochodu, jeśli wcześniej piłeś alkohol,
  • Weź pod uwagę że natężenie ruchu na drogach będzie większe i podróż może trwać dłużej,
  • Wsiadaj za kierownicę wypoczętym,
  • Przed wyjazdem zadbaj o czystość szyb w samochodzie, skontroluj też stan wycieraczek,
  • Gdy zauważysz policjanta kierującego ruchem pamiętaj, że jego sygnały mają pierwszeństwo przed sygnalizacją świetlną, znakami drogowymi, czy też innymi przepisami ustalającymi pierwszeństwo przejazdu.
  • Pamiętaj o bezwzględnym zapinaniu pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby znajdujące się w pojeździe. Nieprawidłowo zapięte pasy mogą podczas wypadku zamiast pomóc, przysporzyć poważnych obrażeń ciała.

Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od rozsądnego zachowania wszystkich uczestników ruchu: kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych.
Życzymy bezpiecznych powrotów do domu.

podkom. Adam Dembiński

 

Powrót na górę strony