Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Speed” z dronem na autostradzie

1 lipca 2023 roku, wprowadzono zakaz wyprzedzania pojazdów samochodowych na autostradach oraz drogach ekspresowych przez auta ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. W związku z nowymi przepisami, policjanci łódzkiej drogówki przeprowadzili kontrole na wybranych odcinkach autostrady A2. Do powyższych działań wykorzystany został policyjny dron.

4 lipca 2023 roku, mundurowi pod lupę wzięli przede wszystkim zachowania kierujących samochodami ciężarowymi. Policjanci dokonali 25 kontroli podczas których ujawnili 33 wykroczenia. Na kierujących nałożono mandaty karne, a także w kilku przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Policjanci przypominają!
W przypadku gdy kierujący samochodem ciężarowym wyprzedza na autostradzie lub drodze ekspresowej o wyłącznie dwóch pasach ruchu przeznaczonych dla danego kierunku ruchu, musi się liczyć z nałożeniem na niego mandatu karnego w wysokości 1000 i 8 punktów karnych. W przypadku popełnienia ponownie tego samego wykroczenia mandat karny wzrośnie do 2000 i do konta kierowcy zostanie dopisanych kolejnych 8 punktów karnych.W takim przypadku, kierowca ten po przekroczeniu 24 punktów zostanie skierowany na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji.
Trwają działania „Bezpieczne wakacje” w ramach których funkcjonariusze będą przeprowadzać podobne akcje jeszcze wielokrotnie. Ma to na celu eliminowanie z ruchu piratów drogowych. Tego rodzaju kontrole będą organizowane na głównych ciągach komunikacyjnych i trasach o dużym natężeniu ruchu, ponieważ to właśnie na tych drogach najczęściej dochodzi do zdarzeń w tym niestety tych najtragiczniejszych w skutkach. Nadal, jak wskazują policyjne statystyki, wielu kierujących łamie przepisy nie zważając na konsekwencje swoich czynów.

sierż. Anna Pruska WRD KWP w Łodzi

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony