Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy, z zakazem spowodował kolizję

Policjanci z IV Komisariatu łódzkiej komendy zatrzymali tuż po zdarzeniu nietrzeźwego sprawcę kolizji. Jak się okazało 39-latek wsiadając za kierownicę renault zignorował orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Usłyszał już zarzuty. Za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

22 lipca 2023 roku policjanci z poleskiego komisariatu byli świadkami kolizji, do której doszło na ulicy Więckowskiego. Po godzinie 16.00 w tył  volkswagena stojącego przed przejciem dla pieszych, uderzył kierujący renault. Sprawca kolizji  zaraz po zdarzeniu usiłował się oddalić, co skutecznie uniemożliwili mu funkcjonariusze. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez przybyłych na miejsce policjantów z Wydzialu Ruchu Drogowego, wykazało blisko trzy promile alkoholu w jego organizmie.

Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, wyszło na jaw, że 39-letni sprawca kolizji w ogóle nie powinien siadać za kierownicą, ze względu na czynny zakaz prowadzenia pojazdów.  39-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Usłyszał już zarzuty obejmujące jazdę w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenia pojazdu wbrew zakazowi, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Poniesie również odpowiedzialność za spowodowanie kolizji, której szczegóły ustalają policjanci z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym łodzkiej komendy.

Katarzyna Zdanowska

 

Powrót na górę strony