Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ŚMIERTELNY WYPADEK NA AUTOSTRADZIE A1

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na autostradzie A1 w miejscowości Huta Porajska. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 43-letni mężczyzna.

Do wypadku doszło 6 sierpnia 2023 roku około godziny 21:45 na autostradzie A1 w miejscowości Huta Porajska. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 46-letni mężczyzna kierujący renault trafic, na prostym odcinku drogi, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go auta i uderzył w tył pojazdu ciężarowego mercedes. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć poniósł 43-letni pasażer busa. 4 osoby biorące udział w wypadku zostały przewiezione do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim oraz Radomsku. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora policjanci wykonali niezbędne czynności, które pozwolą ustalić dokładną przyczynę, tego tragicznego w skutkach zdarzenia.


Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Dostosowujmy prędkość do warunków panujących na drodze oraz do własnych umiejętności. Nadmierna prędkość, brawura, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy też, aby w podróż wybierać się wypoczętym, a swoją uwagę skoncentrować na tym co dzieje się na drodze.

młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek

 

Powrót na górę strony