Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja Mikołaj kontra podróbki na giełdzie oraz w centrum handlowym

Nie kupuj podrabianych prezentów. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej podczas działań na giełdzie samochodowej w Łodzi i centrum handlowym w Rzgowie zabezpieczyli podrobione perfumy, odzież, biżuterię, okulary i zegarki. Pokrzywdzone firmy oszacowały straty na blisko 1 800 000 złotych. Funkcjonariusze zatrzymali 6 handlarzy.

18 grudnia 2016 roku policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej i miejskiej w Łodzi wspólnie z koluszkowskimi funkcjonariuszami przeprowadzili kontrole miejsc, w których odbywał się handel towarami z podrobionymi znakami znanych marek.

Pod lupę wzięta została giełda samochodowa w Łodzi. U małżeństwa obywateli Ukrainy funkcjonariusze zabezpieczyli sfałszowane perfumy .Przedstawiciel pokrzywdzonych firm wstępnie oszacował straty na ponad 104 tysiące złotych. dalsze czynności prowadzić będą policjanci z VI Komisariatu KMP w Łodzi.

Kolejne kontrole dotyczyły boksów handlowych w centrum w Rzgowie. W jednym z nich policjanci ujawnili odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Jak ustalono właściciele firmy produkowali ją w szwalni na terenie Łodzi, którą także sprawdzono. Policjanci zabezpieczyli tam gotowe wyroby oraz elementy pasmanteryjne z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych marek głownie włoskich. Przedstawień pokrzywdzonej firmy wstępnie oszacował straty na około 300 tysięcy złotych.

W innych punkcie handlowym tej samej hali policjanci zabezpieczyli podrobione zegarki, okulary słoneczne, wyroby biżuteryjne, galanteryjne i odzieżowe z zastrzeżonymi  znakami towarowymi znanych marek. Przedstawiciel reprezentujący większość pokrzywdzonych firm oszacował straty  na ponad 1 218 tysięcy złotych.

W dwóch kolejnych boksach funkcjonariusze ujawnili szaliki z podrobionymi znakami towarowymi znanej marki. W złożonych zawiadomieniach o przestępstwie straty wstępnie oszacowano na 173 tysiące złotych.

Zgodnie z ustawą Prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionym znakiem towarowym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast jeśli osoba taka z procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu lub dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru znacznej wartości grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

  • policjanci zabezpieczaja podrobiony towar
  • policjanci zabezpieczają towar
Powrót na górę strony