Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jesteś gotowy podjąć wyzwanie? Mamy dla Ciebie miejsce w służbie kryminalnej

Kryminalni to policjanci zajmujący się zadaniami operacyjno-rozpoznawczymi. Realizując swoje czynności zbierają materiały, które doprowadzą do zatrzymania sprawców przestępstw. Służbę pełnią nie tylko za dnia, ale również w nocy. Dobry kryminalny, to pasjonat. Człowiek który zna się na ludziach i potrafi ,,czytać” z ich zachowania, mowy, gestów. Czuje kiedy kłamią, wie kiedy mówią prawdę. Jak zostać policjantem kryminalnym? Podejmij wyzwanie, rozpocznij proces rekrutacji i dołącz do nas!

Kryminalny, operacyjny, tak w żargonie policyjnym określa się funkcjonariuszy służby kryminalnej. Policjanci zajmujący się zadaniami operacyjno-rozpoznawczymi wykonują czynności szczególnie dla naszego zawodu. Służbę pełnią nie tylko za dnia, ale również w nocy. W jej trakcie często wiele godzin spędzają na obserwacji osób, które są podejrzane w prowadzonej przez nich sprawie. Realizując swoje czynności zbierają  materiały które doprowadzą do zatrzymania sprawców przestępstw. Policjant operacyjny musi posiadać szczególe cechy osobowościowe, które są weryfikowane podczas testów psychologicznych. Musi wykazać się analitycznym umysłem, posiadać dużą odporność na stres, umieć pracować w grupie, ale także być kreatywnym i dokładnym. W sytuacjach stresogennych takich jak zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców musi zachować spokój i opanowanie. Kryminalny musi również umieć rozmawiać z ludźmi i przede wszystkim ich słuchać. W tej pracy przydaje się analityczny umysł i spostrzegawczość. 

W zależności od tego czym zajmuje się kryminalny, możemy wyróżnić kilka ,,specjalności”. Wyodrębnić można operacyjnych zajmujących się przestępczością samochodową, narkotykową, gospodarczą, pseudokibicami oraz poszukiwaniem ukrywających się przestępców.  Operacyjni korzystają w sposób jawny jak i niejawny z różnych możliwości technicznych i telekomunikacyjnych celem uzyskania dowodów potwierdzających popełnienie czynu przestępczego.

Znaczna część ich pracy to zbieranie, gromadzenie i przetwarzanie informacji, które posłużą w dalszej części ich pracy jako źródło dowodowe w procesie karnym. Samo zatrzymanie sprawcy jest zwieńczeniem często wielotygodniowej ciężkiej pracy. Na pewno nobilitacją dla każdego policjanta jest propozycja wstąpienia w szeregi służby kryminalnej.
Dobry kryminalny, to pasjonat. Człowiek który zna się na ludziach i potrafi ,,czytać” z ich zachowania, mowy, gestów. Czuje kiedy kłamią, wie kiedy mówią prawdę. 

Jak zostać policjantem kryminalnym? Podejmij wyzwanie, rozpocznij proces rekrutacji i dołącz do nas!

podkom. Adam Dembiński
 

Ładowanie odtwarzacza...

Nagranie audio Glos_001_sd__3_.m4a

Pobierz plik Glos_001_sd__3_.m4a (format mp3 - rozmiar 716 KB)

Powrót na górę strony