Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy spowodował kolizję i uciekł

Zatrzymała go policja. Kierujący peugeotem na drodze DK 91 w Rzgowie, spowodował kolizję z innym pojazdem. Chciał się porozumieć i spisać oświadczenie, ale nagle zmienił zdanie i zaczął uciekać. Pościg prowadzony przez pokrzywdzonego okazał się bezskuteczny. Pijanego sprawcę kolizji zatrzymali policjanci.

 

Do zdarzenia doszło 19 grudnia 2016 roku w godzinach porannych w Rzgowie na skrzyżowaniu drogi krajowej DK-91 z ulicą Pabianicką. Kierujący peugeotem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu skoda fabia i najechał na jego tył. Uczestnicy zdarzenia zjechali na pobocze drogi. Sprawca kolizji przyznał się do winy i nakłaniał pokrzywdzonego  by ten pozwolił mu załatwić całą sprawę polubownie spisując z nim oświadczenie. Gdy kierowca osobowej skody wyraził zgodę na takie załatwienie sprawy sprawca zamieszania poszedł do auta po dokumenty lecz zamiast je przynieść odjechał w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Pokrzywdzony rozpoczął pościg za peugeotem jednak po wjechaniu w wąskie ulice Tuszyna stracił z oczu uciekający pojazd. Wtedy o pomoc zwrócił się do policji informując o przebiegu całego zdarzenia. W kilka minut od zgłoszenia mundurowi z koluszkowskiej drogówki namierzyli pojazd oraz kierującego nim mężczyznę. Wyjechał on ponownie na drogę krajową i został zatrzymany do kontroli przez patrol WRD w rejonie skrzyżowania DK-91 z ulicą Świętokrzyską w Tuszynie. Policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie dało wynik blisko 2 promili. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy do lat 10 i nawiązka w wysokości 5 tysięcy złotych.

PAMIĘTAJMY:
        Alkohol zmniejsza  szybkość reakcji. Powoduje problemy z ostrością widzenia jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności.

Powrót na górę strony