Informacje

Na szczęście nie doszło do tragedii

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 12 września 2023 roku przed godziną 11:00 w Bąkowej Górze, gminie Ręczno. 40-letnia kobieta jadąc volkswagenem w trakcie wyprzedzania utraciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze, a następnie zawiesiła pojazd na skarpie ziemi. Jak się okazało była nietrzeźwa, a wraz z nią podróżowało jej 5-letnie dziecko.

12 września 2023 roku przed godziną 11:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Bąkowej Górze, w gminie Ręczno doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci piotrkowskiej drogówki pracujący na miejscu ustalili, że pojazdem kierowała 40-letnia mieszkanka powiatu. Kobieta jadąc w kierunku miejscowości Dęba, podczas manewru wyprzedzania utraciła panowanie nad pojazdem, po czym zjechała na pobocze i zawiesiła pojazd na skarpie ziemi. Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ona ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Wraz z kobietą w pojeździe było jeszcze 5-letnie dziecko, które nie było zapięte w foteliku. W wyniku poniesionych obrażeń dziecko wraz z matką zostało przewiezione do szpitala. Wkrótce 40-latka odpowie za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci cały czas przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia oraz wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Zaburzona zostaje też równowaga, przez co można spowodować zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników. Wsiadając za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości narażamy nie tylko swoje życie i zdrowie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj, wsiadasz za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości- zagrażasz sobie oraz innym!

asp. sztab. Izabela Gajewska

  • Na zdjęciu policjantka przy aucie obok stoi radiowóz.
  • Na zdjęciu widać policjanta stojącego przy samochodzie oraz radiowóz.
  • Na zdjęciu widać radiowóz oraz samochód.
Powrót na górę strony