Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatka kieszonkowcem

Tomaszowscy policjanci w torbie 14-latki odnaleźli portfel skradziony innej pasażerce autobusu . Sprawa trafi do sądu rodzinnego. Apelujemy o szczególna ostrożność w miejscach gdzie zwłaszcza przed świętami panuje większy tłok. To doskonałe warunki dla kieszonkowców.

 

19 grudnia 2016 roku o godzinie 13:45 w autobusie komunikacji miejskiej pokrzywdzona zauważyła, że ma rozsunięty plecak a w nim brakuje portfela. W tym dniu autobusem podróżowało niewielu pasażerów. Pokrzywdzona zwróciła uwagę na stojącą za nią młodą dziewczynę, która zaczęła się nienaturalnie zachowywać. Pokrzywdzona i towarzyszący jej chłopak przypuszczając, ze osoba ta może mieć związek z kradzieżą  ujęli podejrzewaną na przystanku autobusowym i wezwali policję. Mundurowi przeszukując podręczną torbę nastolatki znaleźli skradziony portfel. Złodziejką okazała się 14 letnia mieszkanka Tomaszowa, znana tomaszowskiej policji z wcześniejszych konfliktów z prawem. O dalszym losie nastolatki zdecyduje sąd rodzinny.

 

W ferworze świątecznych zakupów zdarza się, że stajemy się nieostrożni i zapominamy o tym, że na naszą chwilową nieuwagę kieszonkowcy tylko czekają.   Amatorzy cudzych portfeli nie wyróżniają się niczym szczególnym z tłumu. Często są to zadbane, dobrze ubrane osoby, które wykorzystują do popełnienia przestępstwa zatłoczone miejsca, np. komunikację miejską, centra handlowe, targowiska czy restauracje.   Kradzież portfela z dokumentami to nie tylko strata pieniędzy – z taką sytuacją związanych jest także wiele dodatkowych problemów - musimy pamiętać, o jak najszybszym unieważnieniu dokumentów czy o zablokowaniu kart płatniczych. Widząc w centrach handlowych, autobusach,  podejrzanie zachowujące się osoby nie bójmy się alarmować policji tel 997, jednym telefonem możemy  uchronić kogoś przed kradzieżą.

 

Powrót na górę strony