Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5 tysięcy zł. mandatu i 15 punktów karnych dla pirata drogowego!

14 września 2023 roku kutnowscy policjanci przeprowadzili wojewódzkie działania pod nazwą „Prędkość”. Rekordzista miał na liczniku 133 km/h w obszarze zabudowanym. Poniósł surowe konsekwencje. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i jazdę z dozwoloną prędkością!

W działaniach udział wzięło 8  funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Policjanci kontrolowali ulice powiatu kutnowskiego, ujawniając w 49 przypadkach przekroczenia przez kierujących dopuszczalną prędkość. Niewątpliwym rekordzistą okazał się 29-letni kierowca kia, który w miejscowości Dąbkowice w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 83 km/h. W trakcie sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna już po wejściu w życie nowego taryfikatora, był karany za przekroczenie prędkości. Z tego powodu zgodnie z obowiązującymi przepisami, otrzymał mandat w warunkach recydywy czyli  … 5 tysięcy złotych oraz 15 punktów karnych. Mężczyzna stracił także prawo jazdy.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami ruchu drogowego. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h kierowcy zatrzymywane jest prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Przypominany, że od 17 września 2022 roku kierujący, którzy nagminnie popełniają najpoważniejsze wykroczenia skutkujące poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego, muszą liczyć się ze znacznie wyższą grzywną. Popełnienie niektórych wykroczeń dwukrotnie w przeciągu dwóch lat skutkuje podwójną kwotą mandatu.

mł. asp. Daria Olczyk

 

  • zdjęcie z wideorejestratoru policyjnego.
Powrót na górę strony