Informacje

W Wojciechowie zginął motocyklista

Sieradzcy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Wojciechów w gminie Sieradz. 29-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierujący jednośladem poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze!

Do wypadku doszło 15 września 2023 roku około godziny 7.20  w miejscowości Wojciechów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący motocyklem yamaha 29-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w pole. Na miejsce zdarzenia skierowane zostały służby ratunkowe, w tym zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety pomimo podjętej  reanimacji i wysiłku służb medycznych motocyklista zmarł. Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny i  zabezpieczyli ślady związane ze zdarzeniem. Okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśni śledztwo prowadzone przez sieradzkich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu.

Apelujemy do kierujących  o rozwagę i ostrożność. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że bardziej niż kierowcy samochodów narażeni są na urazy, jakie niesie ze sobą wypadek lub kolizja. Zderzenie motocykla z innym pojazdem, drzewem czy też barierą ochronną zwykle kończy się tragicznie. Prosimy o zachowanie  rozsądku i wyobraźni!

aspirant sztabowy Agnieszka Kulawiecka

  • Miejsce wypadku widać drogę , samochody oznakowane służb ratunkowych, helikopter.
  • Miejsce wypadku widać drogę , samochody oznakowane służb ratunkowych, helikopter, na trawie motocykl.
Powrót na górę strony