Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Prędkość” na terenie województwa łódzkiego.

1232 ujawnionych wykroczeń w tym 999 przekroczeń prędkości to efekt działań policjantów ruchu drogowego w całym województwie łódzkim. Pomimo wielu apeli i licznych kampanii społecznych nadal wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość.

14 września 2023 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci drogówki przeprowadzili akcję pn. „Prędkość”. W trakcie prowadzonych działań  mundurowi skontrolowali 1215 pojazdów, ujawniając 1232 wykroczenia,  w tym 999 przekroczeń prędkości i zatrzymali 9 praw jazdy. W tym czasie na głównych ciągach komunikacyjnych, a także  na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie wypadkami drogowymi, można było spotkać zarówno radiowozy oznakowane jak i nieoznakowane wyposażone w videorejestratory. Wyznaczone też były  statyczne punkty kontroli  na których policjanci pracowali z  wykorzystaniem mierników prędkości (również  tych z wizualizacją). Kierujący, którzy nie stosowali się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekraczali, ponieśli konsekwencje przewidziane prawem.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów.  Należy pamiętać że przekraczając dozwoloną prędkość świadomie tworzymy realne zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu. Za kierownicą nic nie zastąpi naszego zdrowego rozsądku ale pomóc może dostosowanie prędkości zarówno do obowiązujących przepisów jak i warunków panujących na drodze.

asp. Aneta Błędniak - Kałka WRD KWP w Łodzi

Podsumowanie działań w poszczególnych powiatach znajdziesz poniżej:

 

 

 

Film VID-20230915-WA0005.mp4

Pobierz plik VID-20230915-WA0005.mp4 (format mp4 - rozmiar 10.69 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 723.08 KB)

Powrót na górę strony