Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy znalazca karty odpowie za serie włamań

Nieuczciwy znalazca cudzej karty bankomatowej przy jej użyciu wykonał pięć transakcji płatniczych. W ten sposób włamał się na konto prawowitego właściciela uszczuplając je o kilkaset złotych. 46-letni podejrzany usłyszał łącznie pięć zarzutów kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec sierpnia 2023 roku mieszkanka powiatu łęczyckiego zagubiła kartę płatniczą. Gdy zorientowała się, że stan środków na koncie został uszczuplony o kilkaset złotych zawiadomił policję. Okazało się, że ktoś w ciągu jednego dnia na terenie Łęczycy posłużył się nią 5 razy poprzez płatność zbliżeniową. Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego. Dzięki ich skrupulatnej pracy zebrany materiał dowodowy pozwolił dowieść, że użytkownikiem karty był 46-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. 13 września 2023 roku nieuczciwy znalazca usłyszał łącznie pięć zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, aby być ostrożnym przy korzystaniu z płatności elektronicznych i właściwie zabezpieczać karty, ponieważ ich zgubienie bardzo szybko może zostać wykorzystane przez przestępców. Ważne jest, aby na bieżąco kontrolować stan konta a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę.

asp. sztab. Mariusz Kowalski

Powrót na górę strony