Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielki sukcesów łódzkich policyjnych drużyn piłkarskich!

Pomiędzy 13 a 15 września 2023 roku w Lidzbarku Warmińskim rozegrany został VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Głównego Policji. Łódzki garnizon reprezentowała zarówno męska jak i żeńska drużyna i obie drużyny wróciły z medalami!

Turniej rozegrany na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa cieszył się bardzo dużą popularnością wśród mundurowych miłośników piłki nożnej. W tym roku w zawodach wzięły udział aż 23 drużyny w tym 6  kobiecych. Nasz garnizon zdecydowanie zdominował rozgrywki. Drużyna kobieca zdobyła 3 miejsce dzięki czemu na szyjach naszych zawodniczek zabłysły piękne, zdecydowanie zasłużone brązowe medale. Męska drużyna KWP w Łodzi natomiast po bardzo zaciętej walce w finale i rzutach karnych wygrała z Reprezentacją Polskiej Policji! Tym samym puchar Komendanta Głównego Policji jedzie w tym roku do Łodzi! Najlepszym bramkarzem w kategorii Open został nasz policjant, a najlepszą bramkarką turnieju w grupie kobiet została st.post. Magdalena Samiec z KMP w Łodzi
Naszym zawodnikom i zawodniczkom serdecznie gratulujemy kolejnych sukcesów!!
kom. Aneta Sobieraj

Młodszy aspirant Marek Cekała - Referent Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, służbę w Policji rozpoczął 1 grudnia 1992 roku na stanowisku policjanta w Kompanii Prewencji KWP w Olsztynie. W 1997 roku ukończył kurs podoficerski w Szkole Policji w Słupsku. 30 czerwca 2000 roku został mianowany na stanowisku referenta w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie. 17 sierpnia 2002 roku, pełniąc służbę patrolową w Mikołajkach, podjął pieszy pościg za trzema bandytami, którzy w barze miejskim oddając kilka strzałów z broni palnej zabili innego mężczyznę. Marek Cekała zginął podczas pościgu za sprawcami napadu podczas wymiany ognia. Bohaterski policjant pośmiertnie został odznaczony Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant” i mianowany na stopień młodszego aspiranta.
/źródło: KWP Olsztyn/

 

  • Drużyna piłki nożnej na murawie.
  • Drużyna piłki nożnej na murawie.
  • Drużyna piłki nożnej na murawie.
  • Wręczanie pucharów na turnieju piłki nożnej.
  • Bramkarka ze statuetką w ręku.
  • Zawodnicy na murawie.
  • Puchary.
  • Policjantki, zawodniczki na murawie.
Powrót na górę strony