Informacje

Samochód stoczył się na 55-latkę

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło na terenie piotrkowskiego targowiska ''Balcerek". Źle zabezpieczony samochód stoczył się na 55-latkę. Kobieta została przetransportowana do szpitala.

Jak ustalono właściciel renault 74-letni mieszkaniec Piotrkowa pozostawił  na targowisku zaparkowany pojazd. Nie zabezpieczył go jednak prawidłowo w wyniku czego bus stoczył się, a następnie uderzył w 55-letnią kobietę, która w danej chwili prowadziła sprzedaż artykułów na targowisku miejskim. Ranna kobieta została przetransportowana do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Mężczyzna odpowie teraz za swój czyn przed sądem.

Pamiętajmy, że kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju do prawidłowego zabezpieczenia pojazdu oraz zachowania wszelkich środków ostrożności niezbędnych do uniknięcia wypadku. Policjanci w ramach prowadzonych w dniach 16-22 września 2023 roku kampanii "Roadpol safety days"- Żyj i ratuj życie" przypominają, również, że źle zabezpieczony pojazd również może być zagrożeniem w ruchu drogowym. Obowiązkiem właściciela bądź kierowcy pojazdu jest zapewnienie bezpiecznego zaparkowania pojazdu, tak aby nie doszło do tragedii"

Przypominamy!

Art. 46 kodeksu drogowego:

1) Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.
2) Kierujący pojazdem, zatrzymując pojazd na jezdni, jest obowiązany ustawić go jak najbliżej jej krawędzi oraz równolegle do niej.
3) W czasie postoju na drodze poza obszarem zabudowanym pojazd powinien znajdować się, jeżeli to tylko możliwe, poza jezdnią.
4) Kierujący pojazdem jest obowiązany stosować sposób zatrzymania lub postoju wskazany znakami drogowymi.
5) Kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować inne środki ostrożności niezbędne do uniknięcia wypadku.

st. sierż. Oliwia Kowalczyk

  • samochód biorący udział w zdarzeniu
  • Policyjny radiowóz i samochód biorący udział w zdarzeniu
Powrót na górę strony