Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyłapany na balkonie groził gospodarzom nożem

Łódzcy policjanci zatrzymali 25-latka, który przez balkon usiłował wedrzeć się do jednego z mieszkań na śródmieściu i groził właścicielom lokalu. Mężczyzna usłyszał zarzuty stosowania gróźb karalnych oraz usiłowania kradzieży, za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

13 września 2023 roku po godzinie 4:00 łódzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który próbuje przez balkon włamać się do lokalu mieszczącego się na pierwszym piętrze jednej z kamienic przy ulicy Piotrkowskiej. Miał przy sobie nóż.
Stróże prawa niezwłocznie pojechali na miejsce, gdzie zastali właścicieli mieszkania oraz obserwującego ich z balkonu sprawcę, który dziwnie się zachowywał. Jak opisali wzywający patrol obudziło ich szczekanie psa oraz hałasy dobiegające z balkonu. Kiedy właściciel wszedł do pokoju zauważył dziwną postać, która usiłuje wejść do mieszkania. Szybko zamknął drzwi balkonowe i wezwał policjantów.
Zamknięty mężczyzna nie wydawał się spłoszony tym, że ktoś przyłapał go na gorącym uczynku. Usiadł na ustawionym na balkonie krześle i zaczął się bawić pozostawionym tam nożem. Groził domownikom wskazując ostrzem to na właściciela lokalu, to na jego małżonkę.
Na polecenia przybyłych na miejsce funkcjonariuszy również nie reagował, w związku z czym policjanci musieli go obezwładnić.
Podejrzany usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz usiłowania kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w sprawie prowadzą śledczy z I Komisariatu Policji łódzkiej komendy.

sierż. szt. Maksymilian Jasiak

  • Policjant z zatrzymanym, który ma kajdanki założone na ręce trzymane z tyły.
Powrót na górę strony